ZŠ Montessori Náměšť / Oslavouzahájení ŠkR13

Být dobrým rodičem není jen tak. V běžné škole nás to moc nenaučí a často si říkáme, že věci nechceme dělat tak, jak je dělali naši rodiče. Každému vyhovuje přeci něco trochu jiného, přitom však všichni potřebujeme řád a pořádek. Právě na tom všem je založen systém Montessori. V rámci daných pravidel, abychom zachovali řád a pořádek, děláme každý to, co nám v dané chvíli připadá nejlepší, nejlépe nám vyhovuje a co z hloubi duše potřebujeme.

Naše programy se zakládají také na tomto principu. Naše krátké lekce nabízejí možnosti, kterými se můžete vydat a více je prozkoumávat. Pomáháme s vytvořením řádu pro děti a zároveň pochopení jejich potřeb a tendencí. V průběhu dne si děti samy vyberou a vystřídají různé aktivity s citlivým přístupem dospělého, který děti inspiruje k opravdu smysluplné práci. Děti si mohou volně vybírat práci uvnitř i venku. Výjimkou také nejsou půldenní či celodenní výpravy do přírody, knihovny, muzeí, zájmových center, divadel či podobné události, které si děti vybírají samy a také je organizují. Učí se tak prostřednictvím života samotného. To vše také pomocí nádherných montessori materiálů. 

Tvoříme pro vás zázemí, kde se můžete cítit příjemně, kde je připravené Montessori prostředí pro vás a vaše děti. Jsme vám také k dispozici při řešení různých běžných i méně běžných rodinných situacích.

Pracujeme se smíšenými skupinami dětí 6-12 let a mládeží 12-15 a 15-18 let. Takže vám můžeme nabídnout škálu od nastoupení povinné školní docházky až do maturity.

 

I.stupeň ZŠ připravujeme od školního roku 2020/21

skupina věk 6-12

Pro skupinu 6-12 připravujeme montessori prostředí se škálou montessori materiálů a velkou zahradou. Děti budou vedené montessori učitelkou (s diplomem AMI, která montessori způsob praktikuje již 20 let). V prostředí bude i rodilá anglická mluvčí (s vystudovaným učitelstvím angličtiny a kurzem Základy montessori pro ZŠ) a další učitelé.

Pro žáky od 12-ti let věku nabízíme studium na II.stupni ZŠ v projektu On the road s internátním ubytování. 

Žákům a studentům nabízíme možnost se vzdělávat s mezinárodními lektory.

leták FESTIVAL

Přihlášku odešlete emailem na montessorinamest@gmail.com či vyplňte registrační formulář ZDE

 Přihláška - Apllication_for_admissiom_Cj-Aj