Náš tým

Vaše děti učí tým zkušených pedagogů s výukou Montessori a dalších přístupů učení v lidských hodnotách.

 

2014-05-11 16.10.12Ing.Zuzana Berenika Préma, ředitelka Vzdělávání


Zuzka má více než 15leté zkušenosti s metodou vzdělávání Montessori v ČR i v zahraničí. Je držitelkou dostupných osvědčení pro Montessori metodiku a lektorkou vzdělávacích kurzů a seminářů. Má tři děti a nejlépe je jí v přírodě.​ Nyní se účastní Montessori AMI tréninku pro věk 6 - 12, který je poprvé možno studovat v ČR.

 

Ing. Soňa Vlasáková , ředitelka školy, učitel pro II.stupeň ZŠ a . stupeň (SŠ)III

DSC_6610

Prošla jsem mnoha typy škol. Učila na těch klasických i v alternativních. Mám dlouhodobou zkušenost s "učitelováním" v MŠ, všech ročnících ZŠ a SŠ, i s vedením bezpočtu volnočasových aktivit. Vím, že to jde. Dělat věci jinak. Tak jak to cítím celý život. Tak, jak mi několik skvělých učitelů i má osmnáctiletá dcera ukázali. Jsem průvodkyní žáků na jejich cestě. V procesu radostného objevování světa, vzdělávání se beze strachu a s respektem k individuálním potřebám. Z původní vize se stalo pevné přesvědčení, že se v každém z nás skrývá obrovský potenciál. Mám tu čest jej společně s dětmi postupně objevovat. V naší škole k tomu dostávám jasně daný velký prostor. 

 

 

Dále spolupracujeme:

 

Michaela Králová, učitelka Základní školy misa – kopie

Míša má zkušenosti jako lektorka ve vzdělávacím a rodinném centru v Montessori Morava v Brně, kde působila tři roky.
Z Brna se odešla dále vzdělávat do Londýna, kde pomáhala s vytvářením školního zázemí a také si vyzkoušela, jak funguje Montessori vzdělávání v zahraničí. 

 

 

 

Vagner da Silva, lektor Angličtiny

Vagner je náš učitel angličtiny, rodilý mluvčí, se kterým vaše děti budou komunikovat výhradně anglicky. Vagner pochází z Brazílie, ale podstatnou část svého života žil na Novém Zélandu.

 

DSC03609Jan Roubíček, lektor Angličtiny 

Žil jako dítě 4 roky v Torontu, vystudoval anglistiku a hispanistiku, učí AJ na volné noze.
Jeho koníčkem jsou hudba, výlety a esoterika. Zjistil, že je ekolog, který by rád pomáhal lidem k lepší budoucnosti.
 
 

 

 

 

hanka

Hana Petrů, lektorka Výtvarné výchovy a výtvarného kroužku

Již od dětství se věnovala malování a různé kreativní tvorbě. Vystudovala stavební fakultu s modulem architektura
a několik let pracovala v projekčních kancelářích. V roce 2004 se jí narodil první syn a začala jsem soukromě studovat malbu a kresbu ve výtvarném ateliéru. V roce 2007 se jí narodil druhý syn a po celou dobu trvání mateřské dovolené pokračovala ve studiu. 


Během pobytu doma s dětmi měla čas přehodnotit své priority a směřování v dalším životě a rozhodla se pokračovat ve výtvarné činnosti, které se v současné době intenzivně věnuje. Svoji vlastní tvorbu spojuji s výukou dětí. Ráda by
jim pomohla rozvíjet jejich vnímání světa a podpořit jejich osobitý projev, tak aby pro ně tvorba zůstala zdrojem radosti. Z vlastní zkušenosti ví, jak důležité je zachovat u dětí otevřenost a důvěru ve svou jedinečnost.
 

 

Mrkvička (1)Milan Mrkvička, lektor Hudební výchovy a spousty další legrace

Vystudoval gymnázium a poté konzervatoř Jaroslava Ježka. Rád hraje na vše, co je ke hraní (kytara, baskytara, bubny, didgeridoo, klarinet, piano, hlas). Když zrovna na něco nehraje, učí se jezdit na jednokolce po laně, žonglovat... a tak dále. :-)

 

 

 

P8136441Helena Pěkná – Asako, lektorka Tvoření

Je maminkou již odrostlých dvojčat. Prošla výcvikem v Montessori vzdělávání a cítí, že jsou jí jeho principy natolik blízké, že si ani nedovede představit, že by měla s dětmi jednat po staru. Ve Fialce se s ní budou děti společně věnovat tvoření.

Je původně vyučená rytečka kovů, k tomu vystudovala Střední odbornou školu výtvarnou, kde si osvojila všechny grafické techniky. V současné době se ve volných chvílích věnuje kresbě, malbě a rytí. Umí pracovat i se sklem, dřevem, plexisklem, papírem, sádrou, hlínou – všechny pro ni byly vždy výzvou. Dětem chce nabídnout možnost pohrát si s různými materiály, získat s nimi základní dovednosti. Své vzdělání si rozšířila ještě v oblasti zdraví, je terapeutka, pracuje především s Technikami přitahovacích polí a Akupunkturou pro mysl. 

 

LidaLudmila Nováková, lektorka Ručních prací v družině

Ludmila povede kroužek v rámci družiny po vyučování, kde dle přání a výběru dětí společně dělají ruční práce  šití, vyšívají, háčkují a pletou, korálkují, dle ročního období pečou a zdobí cukroví a perníčky, malují a zdobí kraslice
různými technikami, množí a sázejí rostliny. Ludmila se ve volných chvílích věnuje svým vnoučatům. Vystudovala střední ekonomickou školu 20 let pracovala v tomto oboru, posledních 10 let pracovala jako masérka alternativní medicíny.